Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 758
  • Total: 758

Εικόνες του νου - - Ψυχολογικό Test

Ξεκίνησε από KostasD33, Σεπτεμβρίου 25, 2007, 08:58:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kuria

10η Κατάσταση

τα δεντρα αραιωνουν αρχιζω να βγαινω απο το δασος... ηδη ξεχωριζω τα πρωτα τεσσερα- πεντε σπιτια του χωρου... ειναι σχετικα αραια χτισμενα, μεγαλα,  τετραγωνα, χοντροκομμενα θα ελεγα,  ασπρα  με καινουργια κεραμμυδια και μεγαλα κλειστα παραθυρα... και δεν κανω χαρα που το βλεπω γιατι δεν το νιωθω δικο μου... δικο μου θα ενιωθα ενα μοναχικο, μοναδικο στουντιο μπροστα στη θαλασσα...
εκεί που τα θέλω εκτοπίζουν τα πρέπει...

Athinoula




To Xorio einai mikro me ligostous katoikous, olous filous me tis oikogeneies tous kai ta paidia tous...zoume omorfa apo ta paidika mas xronia.

Ta spitia einai oikogeneiaka monokatoikies petrines me orees aules kai kounies ..gia ta mikrotera paidakia..

Oi dromoi einai suni8os gematoi kosmo pou pigeno-erxete o enas sto spiti tou allou...eimaste san mia oikogeneia!

riaghul

10η Κατάσταση :

Και νάμαι στο ξέφωτο. Τέλειωσε το αγαπημένο μου δάσος παρά τις ταλαιπωρίες του. Στο βάθος βλέπω σπίτια. Δεν έιναι πολλά μόνο που είναι στην απέναντι πλαγιά.Απο μακριά ξεχωρίζω το καμπαναριό της εκκλησιάς. "Ομορφα θάναι να ξυπνήσω ένα πρωινό σε τούτο το χωριό και  με το χάραγμα της μέρας να έχω πρωϊνή θέα το δάσος απεναντί του" σκέφτομαι. Κατευθύνομαι προς το χωριουδάκι που είμαι σίγουρη πως κάποιος θα με φιλοξενήσει για ένα βράδυ. Είναι φιλόξενοι οι άνθρωποι εδώ. Τα σπίτια λιγοστα με ασβεστωμένα τα λιθαράκια στις αυλές τους.
Δεν είναι το χωριό μου αλλά δεν έχει σημασία γιατί όταν είμαι άνάμεσα
σε απλούς και ευχάριστους ανθρώπους  νοιωθω σαν να είναι δικοί μου...δικό μου όλο το χωριό :)

toulouz

κατάσταση 9:
 :arrow: ....τους παρατηρώ λίγο απο μακρυά και συνεχίζω την διαδρομή μου χωρίς να τους ενοχλήσω!

κατάσταση 10:
 :arrow: ...λοιπόν, το χωριό που βλέπω έχει λίγα σπίτια και μία μικρή πλατεία στη μέση!Τα σπίτια είναι με σκεπή και σε παραδοσιακό υφος!Και μέσα στο χωριό υπάρχει πολύ πράσινο, λουλούδια και δέντρα!!!Επίσης το χωριό"μου" είναι πολύ καθαρό!!! Τα κτίρια που ξεχωρίζουν είναι οι 2 παραδοσιακόι ξενώνες που φαίνονται πίσω απο το χωριό!!!!Ολα τα υπόλοιπα σίτια του χωριού είναι μονοκατοικίες!

KostasD33

:arrow: 11η Κατάσταση

έχεις μπει πια μέσα στο χωριό σου όπως το φαντάστηκες και περπατάς στο δρομάκι για να πας στο σπίτι σου.
Στην διαδρομή διασταυρώνεσαι ή συναντάς άτομα από το χωριό σου
Πόσα άτομα (περίπου συναντάς) και ποιά είναι η γενική σου συμπεριφορά μαζί τους

riaghul

11η Κατάσταση

Είναι η ώρα που οι χωριανοί γυρίζουν στα σπίτια τους..
Συναντώ πολλούς...αλλος κουρασμένος, άλλος με την γκλίτσα στον ώμο, μια γυναίκα βιαστική να προλάβει το μαγείρεμα, αλλος καβάλα στο γαϊδαρο, κι αλλος με τρακτέρ
Μιλώ σε όλους και μου απαντούν, κάποιο δε με ρωτούν απο που έρχομαι και χαμογελώ δείχνοντας με μια κινηση του χεριου το δάσος  πίσω μου...

Athinoula

Παράθεση από: "KostasD33":arrow: 11η Κατάσταση

έχεις μπει πια μέσα στο χωριό σου όπως το φαντάστηκες και περπατάς στο δρομάκι για να πας στο σπίτι σου.
Στην διαδρομή διασταυρώνεσαι ή συναντάς άτομα από το χωριό σου
Πόσα άτομα (περίπου συναντάς) και ποιά είναι η γενική σου συμπεριφορά μαζί τους


Filiki ..sunando duo an8ropous me ta paidakia tou ...

ti exo na xoriso ?..tipota...filiki kai apli..!

Nasia9

10η Κατάσταση
τελείωσε η διαδρομή σου στο δάσος και τώρα βρίσκεσαι πια έξω από το Δάσος.
Όπως βγήκες λοιπόν βλέπεις στον ορίζοντα ένα Χωριό
Το Χωριό που βλέπεις είναι το δικό σου χωριό δηλαδή.
Περιέγραψε πως φαντάζεσαι ότι είναι το δικό σου χωριό.
Περιέγραψε αν ξεχωρίζουν μερικά κτίρια και αν ναι πόσα



Βλέπω....ένα ορεινό χωριουδάκι..αρκετά κοντά μου..μπορώ να πω.. (το δικό μου είναι)  ]



 11η Κατάσταση

έχεις μπει πια μέσα στο χωριό σου όπως το φαντάστηκες και περπατάς στο δρομάκι για να πας στο σπίτι σου.
Στην διαδρομή διασταυρώνεσαι ή συναντάς άτομα από το χωριό σου
Πόσα άτομα (περίπου συναντάς) και ποιά είναι η γενική σου συμπεριφορά μαζί τους

Συναντάω τον μπαρμπα-βασίλη...που έχει το καφενείο δίπλα στο σπίτι μου...2-3 γιαγιάδες...που με καλωσορίζουν...και ένα γαϊδούρι (δε ξέρω,ίσως παίζει και αυτό ρόλο)  ]

_MAIRA_

Παράθεση από: "KostasD33" ]10η Κατάσταση
τελείωσε η διαδρομή σου στο δάσος και τώρα βρίσκεσαι πια έξω από το Δάσος.
Όπως βγήκες λοιπόν βλέπεις στον ορίζοντα ένα Χωριό
Το Χωριό που βλέπεις είναι το δικό σου χωριό δηλαδή.
Περιέγραψε πως φαντάζεσαι ότι είναι το δικό σου χωριό.
Περιέγραψε αν ξεχωρίζουν μερικά κτίρια και αν ναι πόσα[/b]




(αν όντως κατάγεστε ή είσαστε από χωριό να αποφύγετε να παρασυρθείτε από το πώς είναι στην πραγματικότητα αλλά αφήστε την εικόνα του νου της δικής σας φαντασίας να το περιγράψει όσο αυτό είναι δυνατό)


Όσοι από εσάς έχουν απαντήσει μέχρι και την κατάσταση 7 έχουν πρόσβαση σε ειδική ενότητα όπου έχουν αρχίσει και δίνονται τα ερμηνευτικά κλειδιά για την κάθε κατάσταση.
Όσοι θέλουν να λάβουν μέρος και τώρα μπορούν να απαντήσουν στις προηγούμενες καταστάσεις και θα έχουν πρόσβαση στα ερμηνευτικά κλειδιά

βγαινω απο το δασος μεσημερι
και τα τζιτζικια μου βουιζουν τα αυτια.βλεπω στο βαθος ενα χωριο με πολλες σκεπες και ξεχωριζει ενα καμπαναριο.ομως δεν το βλεπω καλα γιατι η ζεστη του ηλιου κανει θολη την ατμοσφαιρα

toulouz

κατάσταση 11:
 :arrow: ......συναντώ μια παρέα απο γριούλες, 3 για την ακρίβεια!τους χαμογελάω και απλά χαιρετάω!είναι οι κουτσομπόλες του χωριού!

_MAIRA_

Παράθεση από: "KostasD33":arrow: 11η Κατάσταση

έχεις μπει πια μέσα στο χωριό σου όπως το φαντάστηκες και περπατάς στο δρομάκι για να πας στο σπίτι σου.
Στην διαδρομή διασταυρώνεσαι ή συναντάς άτομα από το χωριό σου
Πόσα άτομα (περίπου συναντάς) και ποιά είναι η γενική σου συμπεριφορά μαζί τους

συναντω πρωτα μια γιαγια την χαιρεταω...και αυτη μου δινει και τρωω κουλουρια.μετα συνανταω τρεις φιλους μου...κοντοστεκομαστε λιγο στην πλατεια και μιλαμε ....και μετα τους προσκαλω στο σπιτι μου, και παμε ολοι μαζι να ακουσουμε μουσικη

black_velvet

Παράθεση από: "KostasD33" ]10η Κατάσταση
τελείωσε η διαδρομή σου στο δάσος και τώρα βρίσκεσαι πια έξω από το Δάσος.
Όπως βγήκες λοιπόν βλέπεις στον ορίζοντα ένα Χωριό
Το Χωριό που βλέπεις είναι το δικό σου χωριό δηλαδή.
Περιέγραψε πως φαντάζεσαι ότι είναι το δικό σου χωριό.
Περιέγραψε αν ξεχωρίζουν μερικά κτίρια και αν ναι πόσα[/b]
"Όπου γης πατρίς";

Δεν βλέπω κάτι συγκεκριμένο να σου περιγράψω....


Παράθεση από: "KostasD33"]11η Κατάσταση

έχεις μπει πια μέσα στο χωριό σου όπως το φαντάστηκες και περπατάς στο δρομάκι για να πας στο σπίτι σου.
Στην διαδρομή διασταυρώνεσαι ή συναντάς άτομα από το χωριό σου
Πόσα άτομα (περίπου συναντάς) και ποιά είναι η γενική σου συμπεριφορά μαζί τους
[/b]
Τους καλημερίζω και προχωρώ.

κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

KostasD33

Παράθεση από: "black_velvet"Τους καλημερίζω και προχωρώ.


ψιτ.....
πες και πόσα άτομα περίπου καλομ...

KostasD33

]12η Κατάσταση

Επιτέλους έφτασες στο σπίτι σου.
Το σπίτι σου λοιπόν έχει και έναν εσωτερικό κήπο.
Θέλω να μου περιγράψεις πως είναι ο κήπος σου
π.χ. πως είναι από λουλούδια , γενικά φυτά και αν έχει νερά στο κήπο σου και σε τι μορφή [/b]

toulouz

κατάσταση 12:
... :arrow: επιτέλους!!!!!!!!πτώμα έγινα!! :P Λοιπόν ο κήπος μου είναι στο πίσω μέρος του σπιτιού...είναι τεράστιος!!!!!έχει πάρα πολλά λουλούδια!!!κυρίως όμως τριανταφυλλιές!όλα είναι πολύ περιποιημένα!!!στη μέση του κήπου είναι ένα κιόσκι και ανάμεσα στα λουλούδια μια κούνια!εδώ χαλαρώνω!είναι τόσο!όμορφα!σχεδόν παραμυθένια!!!!!! :lol:

758 Επισκέπτες, 0 Χρήστες