Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 816
  • Total: 816

Εικόνες του νου - - Ψυχολογικό Test

Ξεκίνησε από KostasD33, Σεπτεμβρίου 25, 2007, 08:58:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

black_velvet

Παράθεση από: "KostasD33"
Παράθεση από: "black_velvet"Τους καλημερίζω και προχωρώ.


ψιτ.....
πες και πόσα άτομα περίπου καλομ...

Μανία πια με τους αριθμούς!  ]
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

KostasD33

Παράθεση από: "toulouz"κατάσταση 12:
... :arrow: επιτέλους!!!!!!!!πτώμα έγινα!! :P Λοιπόν ο κήπος μου είναι στο πίσω μέρος του σπιτιού...είναι τεράστιος!!!!!έχει πάρα πολλά λουλούδια!!!κυρίως όμως τριανταφυλλιές!όλα είναι πολύ περιποιημένα!!!στη μέση του κήπου είναι ένα κιόσκι και ανάμεσα στα λουλούδια μια κούνια!εδώ χαλαρώνω!είναι τόσο!όμορφα!σχεδόν παραμυθένια!!!!!! :lol:



Ρωτάω και για νερά αν έχει ο κήπος σας. Έστω μια βρυσούλα για το πότισμα

Nasia9

Είναι ένας όμορφος κήπος.. έχει γκαζόν..  ]

toulouz

......αφού θές και νερά.....λοιπόν υπάρχει μια πέτρινη βρύση κοντά στο κιόσκι!!!και αυτόματα ποτηστήρια :lol: σιγά να μην ποτίζω με το λάστιχο!!!!!
(ελπίζω να ικανοποιήθηκες!!! :wink: )

black_velvet

Παράθεση από: "black_velvet"...

2-3 παρέες των επίσης 2-3 ανθρώπων που περπατάνε στην αντίθεση κατεύθυνση. Και μια γιαγιά που κάθεται έξω από την πόρτα του σπιτιού της και λιάζεται (βασικά "κόβει" κίνηση και μαθαίνει τα κουτσομπολιά του χωριού αλλά... ας μην το κάνουμε θέμα)  ]

Θα μπορούσαν βέβαια να περπατάνε και στην αντίθετη αλλά.... ας μην το κάνουμε ούτε αυτό θέμα πλιζ!  ]
κάτι αν μπορούσα στον κόσμο να άλλαζα
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα

samorc

10η Κατάσταση

τελείωσε η διαδρομή σου στο δάσος και τώρα βρίσκεσαι πια έξω από το Δάσος.
Όπως βγήκες λοιπόν βλέπεις στον ορίζοντα ένα Χωριό
Το Χωριό που βλέπεις είναι το δικό σου χωριό δηλαδή.
Περιέγραψε πως φαντάζεσαι ότι είναι το δικό σου χωριό.
Περιέγραψε αν ξεχωρίζουν μερικά κτίρια και αν ναι πόσα

->φυσικα ειναι το πιο ομορφο χωριο που υπαρχει,ολα ειναι μικρα και μεγαλυτερα σπιτακια,πετρινα,με διαφορα ομορφα διακοσμητικα χαρακτηριστικα το καθενα,απιστευτα πολλα λουλουδια καθε φυσης και δεντρα,τα σπιτια δεν ειναι πανω απο  2 οροφους με σκεπες απο κεραμυδια και υπαρχει μια τελεια αρμονια στο χωριο,οι δρομοι ειναι διακοσμημενοι με ψηφιδωτα σε καποια σημεια,τα υπολοιπα σημεια ολο πετρα παραδοσιακη..εχει πολλες πλατειες και σημεια με φανταστικη θεα..το μονο κτιριο που ξεχωριζει ειναι η εκκλησια του χωριου..

11η Κατάσταση

έχεις μπει πια μέσα στο χωριό σου όπως το φαντάστηκες και περπατάς στο δρομάκι για να πας στο σπίτι σου.
Στην διαδρομή διασταυρώνεσαι ή συναντάς άτομα από το χωριό σου
Πόσα άτομα (περίπου συναντάς) και ποιά είναι η γενική σου συμπεριφορά μαζί τους

->λιγα ατομα 1-2..ειμαι τυπικη μαζι τους..

12η Κατάσταση

Επιτέλους έφτασες στο σπίτι σου.
Το σπίτι σου λοιπόν έχει και έναν εσωτερικό κήπο.
Θέλω να μου περιγράψεις πως είναι ο κήπος σου
π.χ. πως είναι από λουλούδια , γενικά φυτά και αν έχει νερά στο κήπο σου και σε τι μορφή

->νερα δεν εχει καθολου..ειναι γεματο απο τριανταφυλλιες ,οι περισσοτερες ασπρες και ολα τα υπολοιπα χρωματα που υπαρχουν,σε καποια γωνια ισως υπαρχουν 1-2 διαφορετικα ειδη λουλουδιων πολυ ομορφα ομως,αν εναι μεγαλος ο κηπος θα εχει και νυχτολουλουδο στο φραχτη..πρασιναδα γενικα οχι..

KostasD33

]13η Κατάσταση[/u]

Περιέγραψε τα δωμάτια του σπιτιού σου, πως τα φαντάζεσαι και θέλεις να είναι

Athinoula

Παράθεση από: "KostasD33" ]12η Κατάσταση

Επιτέλους έφτασες στο σπίτι σου.
Το σπίτι σου λοιπόν έχει και έναν εσωτερικό κήπο.
Θέλω να μου περιγράψεις πως είναι ο κήπος σου
π.χ. πως είναι από λουλούδια , γενικά φυτά και αν έχει νερά στο κήπο σου και σε τι μορφή [/b]

ο κύπρος μου είναι περιποιημένος, όμορφος έχει πάντου μικρά λουλούδια, τουλίπες φούξια και κιτρινες με γκαζόν...

έχει και πολύ πρασινάδα, ένα όμορφο δυνατό πράσινο που δίνει μια αίσθηση δροσιάς μέσα στο κυπο.

μακάρι να είχαμε και ένα ρυάκι αλλα το μονο νερό είναι αυτό του αυτοματου ποτίσματος, φτώχεια! :D

Athinoula

Παράθεση από: "KostasD33" ]13η Κατάσταση[/u]

Περιέγραψε τα δωμάτια του σπιτιού σου, πως τα φαντάζεσαι και θέλεις να είναι


τα δωμάτια του σπιτιού μου είναι 3..

τα υπνοδωμάτια τα δυο είναι τον παιδιών το ένα κοριτσίστικο με τις κατάλληλες παιδικές ταπετσαρίες με μπάρμπι ροζ με πράσινο ανοιχτό και μπλε ρούα..

το αγορίστικο είναι γαλανό, με μπλε με αυτοκινητάκια και τον superman

όλα τα έπιπλα είναι λευκα, κλασσικά με ένα κλασσικό φινίρισμα.

Οι μοκέτες είναι στους ιδιους τόνους με τις ταπετσαρίες


Όσο για το υπνοδωμάτιο τον μεγάλων όπως θα το λέγαμε κοινός είναι στο χρώμα τις καρυδιάς υπερ-διπλα στρώματα με ivoire σκεπάσματα!!!

και πολύ ζεστά καλύμματα..και με το όνειρο κάθε γυναικας..μια τεραστια ντουλάπα που έχει ακόμα και παπουτσώθηκες να χωράνε 200 παπούτσια και τσάντες από αυτά που βλέπουμε στις ταινίες ένα πράγμα που είναι σαν δωμάτιο -ντουλάπα.

να έχει και μια τεραστια μοκέτα από δέρμα "αγγελαδας" η οποια να γυαλίζει το τρίχωμα τις (οικολογική εεεεεε!!!! αλλιώς δέν την θέλω)

Έτσι το φαντάζομαι..
 :wink:  :wink:

samorc

Παράθεση από: "KostasD33" ]13η Κατάσταση[/u]

Περιέγραψε τα δωμάτια του σπιτιού σου, πως τα φαντάζεσαι και θέλεις να είναι

->λοιπον το σπιτι ειναι ισογειο και πρωτος...στο ισογειο ειναι το σαλονι με πορτοκαλι χρωμα στους τοιχους..στο βαθος η κουζινα σε κοκκινους τονους..υπαρχει ενα μικρο μπανιο και μια αποθηκουλα..

επανω ειναι  δυο υπνοδωματια και 1 μπανιο..το ενα υπνοδωματιο ειναι μεγαλο και εχει φουξια χρωμα στους τοιχους επισης εχει ξυλινο χωρισμα-ταβανι που επανω ειναι ενα διπλο κρεββατι με κουρτινα απο πανω και τιποτα αλλο και το αλλο το παιδικο με καποιο απαλο χρωμα..

γενικα ειναι πολυ ζεστο σαν σπιτι..οι χωροι δεν ενα ιδιαιτερα μεγαλοι..

riaghul

12η Κατάσταση

Εχει και κήπο το σπίτι μου. Τι χαρά. Ειναι γεμάτο λουλούδια. Πολλά λουλούδια που τα αγαπώ και τα περιποιούμαι ιδιαίτερα. Χαίρομαι να τα φροντίζω να τα καλημερίζω και να τα κοιτώ. Μα και στο μπαλκόνι μου το ίδιο κάνω. :)  Οχι πολλά δέντρα γιατί η σκιά τους δεν αφήνει να αναπτυχθούν τα άνθη μου. Εχει όμως μερικά καρποφόρα. Δηλ. Μια λεμονιά, μια μανταρινιά μια ροδιά που γέρνει απο τους καρπους της όταν ωριμάζουν και στολίζει με τα άνθη της. Το άρωμα των λουλουδιών της λεμονιάς είναι μεθυστικό. Πιο πέρα ένα αγιόκλιμα και γιασεμί. Τριανταφυλιες πολλές ..και πάντα υπάρχει χωρος για βασιλικούς, μαντζουράνα,
Αρμπαρόριζα και διάφορα πράσινα και ανθοφόρα. Μια πέτρινη βρύση πιο κει με γούρνα που το νερό τρέχει με μια σταθερή μικρή ροή.

13η Κατάσταση

Το σπίτι μου είναι μικρό μα φωτεινό πολυ. Εχει όμως κεραμμυδένια σκεπή και βεράντα με λουλούδια.  :wink: Τα δωμάτια είναι με λιγοστά έπιπλα για να κινούμαι ελεύθερα και να μην έχω και πολλά ξεσκονίσματα. Φωτεινά χρώματα και όλα με παράθυρα μεγάλα που δέχονται το φως της ημέρας. Διακρίνονται βέβαια κάποια αντικείμενα που μου θυμίζουν τα σούρτα φέρτα στον πλανήτη μας και τα οποία αν αρέσουν και σε σας... μπορω να σας τα χαρίσω ‘οταν σας καλέσω για γεύμα στη βεράντα με θέα τον κήπο ....

 :lol:

_MAIRA_

Παράθεση από: "KostasD33" ]12η Κατάσταση

Επιτέλους έφτασες στο σπίτι σου.
Το σπίτι σου λοιπόν έχει και έναν εσωτερικό κήπο.
Θέλω να μου περιγράψεις πως είναι ο κήπος σου
π.χ. πως είναι από λουλούδια , γενικά φυτά και αν έχει νερά στο κήπο σου και σε τι μορφή [/b]

ο κηποσ μου ειναι απιστευτος!!!!!βρισκεται στην μεση του σπιτιου και ολα τα παραθυρα γυρω γυρω βλεπουν σε αυτον!!!..ειναι ολο πετρα και μαρμαρο κατω με συνριβανια , αγαλματα και αψιδες...οπως την Ρωμη!εναι τεραστιος!γυρω γυρω υπαρχουν αναρυχωμενες φιλοσιες που γεμιζουν τους τοιχους! αλλα και διαφοροι μεγαλοι θαμνοι που δημιουργουν μυστικα μονοπατια!..θα ελεγα οτι δεν εχει πολλα λουλουδια επικρατει το πρασινο και γενικοτερα θυμιζει κατι απο παλια εποχη!!!!!

_MAIRA_

Παράθεση από: "KostasD33" ]13η Κατάσταση[/u]

Περιέγραψε τα δωμάτια του σπιτιού σου, πως τα φαντάζεσαι και θέλεις να είναι


το σπιτι μου βασικα ειναι τριωροφο και ψηλοταβανο του προηγουμενου αιώνα !τα δωματια ειναι στον πανω οροφο και τα βασικα ειναι τρια!ειναι ολα πολυ μεγαλα , με μεγαλα παραθυρα και ξυλινο πατωμα!το πρωτο ειναι μπλε-ραφ με σιδερενιο κρεβατι με ουρανο και ξυλινα επιπλα το μπανιο ειναι μεσα στο δωματιο χωρις τοιχους και εχει αυτες τις μπανιερες με τα ποδαρακια(ετσι ειναι και το δωματιο μου).το δευετερο ειναι κοκκινο με μαυρο χαμηλο κρεβατι τεραστιο με δερματινο καλλημα και μαυρες τουλινες κουρτινες!εχει τζακι και πολυελεουςτεραστιους στο ταβανι...στο σημειο που ο τοιχος γινεται στρογγυλος εχει ενα τεραστιο στρογγυλο τζακουζι.Το τρίτο δωματιο ειναι σαν του λουδοβικου με βαριες βελουδινες κουρτινες σκαλισματα ταπετσαριες ,χρυσο, και ενα κρεβατι 6 επι 4!το μονο που θα πω για το σαλονι ειναι οτι ειναι γιγας και οτι εχει ενα τεραστιο ξυλινο τραπεζι οπως αυτα στα μεσαιωνικα μοναστηρια!αυτα......

_MAIRA_

ολα τεραστια ειναι σε αυτο το σπιτι....χμ ....ελπιζω να μην ξεφτιλιστω!



υ.γ.δεν εχεις κανει τιποτα κωστα ...που ειναι οι απαντησεις?..οντως τελικα ερχονται χριστουγεννα :x

KostasD33

14  Κατάσταση

Το σπίτι σου έχει ως είσοδο του ένα χωλ. Αρκετά ευρύχωρο χωλ μπορούμε να πούμε.
Εκεί στο χωλ λοιπόν υπάρχει ένα κιούπι ή πιθάρι, που λειτουργεί ως διακόσμηση στην στο χωλ ως το πρώτο πράγμα που βλέπεις μπαίνοντας στο σπίτι σου.
Περιέγραψε πως φαντάζεσαι ή πως θέλεις να είναι αυτό το κιούπι ή πιθάρι στην είσοδο του σπιτιού σου




(αυτή είναι η προτελευταία κατάσταση)

816 Επισκέπτες, 0 Χρήστες