Μέλη
  • Σύνολο μελών: 7,374
  • Latest: iguzovec
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 360,323
  • Σύνολο θεμάτων: 11,759
  • Online today: 278
  • Online ever: 1,061 (Οκτωβρίου 10, 2023, 08:28:42 ΠΜ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
  • Users: 0
  • Guests: 746
  • Total: 746

Εικόνες του νου - - Ψυχολογικό Test

Ξεκίνησε από KostasD33, Σεπτεμβρίου 25, 2007, 08:58:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Nasia9

13η Κατάσταση

Περιέγραψε τα δωμάτια του σπιτιού σου, πως τα φαντάζεσαι και θέλεις να είναι


> Υπάρχουν δύο δωμάτια.. ένα μεγάλο καθιστικό με τζάκι και δύο διπλά κρεβάτια..και ένα μικρότερο υπνοδωμάτιο..πίσω από αυτό το μεγάλο καθιστικο-υπνοδωμάτιο..Έχει μία τακτοποιημένη μικρή κουζινούλα..με τα απολύτως απαραίτητα...και με μία σόμπα! Ένα μπανάκι..με μεγάλη μπανιέρα... (χωράνε 2) ]


14 Κατάσταση

Το σπίτι σου έχει ως είσοδο του ένα χωλ. Αρκετά ευρύχωρο χωλ μπορούμε να πούμε.
Εκεί στο χωλ λοιπόν υπάρχει ένα κιούπι ή πιθάρι, που λειτουργεί ως διακόσμηση στην στο χωλ ως το πρώτο πράγμα που βλέπεις μπαίνοντας στο σπίτι σου.
Περιέγραψε πως φαντάζεσαι ή πως θέλεις να είναι αυτό το κιούπι ή πιθάρι στην είσοδο του σπιτιού σου




(αυτή είναι η προτελευταία κατάσταση)



> Είναι αρκετά μεγάλο... σε χρώμα κεραμμυδί .. το έχω ζωγραφίσει εγώ.. η ζωγραφιά είναι κάπως αλλόκοτη.. μία λίμνη..ένα ελάφι στη μέση...γύρω γύρω πολλά πεύκα...και μέσα στη λίμνη μία κόκκινη καρδιά.  8) Μόλις μπει κάποιος στο σπίτι...αμέσως το μάτι του πάει εκεί..και το χαζεύει  8)  

plus_

1η Κατασταση:
σε δασος πυκνο, με ψηλα δεντρα, σκουρο πολυ, δεν υπαρχει φως, ειναι βραδυ και χειμωνας με ομιχλη.

2η Κατασταση
πολυ μικρο δρομακι, τα δεντρα μπλεκονται απο πανω, δυσκολα το διαβαινεις, με λακουβες και νερα απο τη βροχη.

3η Κατασταση
τα ρουχα ηταν τυχαια, σιγουρα φορω τακουνια σεταρισμενα με τσαντα, κοστουμι και ημιπαλτο, μπλουζακι κρουαζε.

4η Κατασταση
κρυβομαι πισω απο ενα δεντρο για να μη με δει.Μενω ακινητη.

5η Κατασταση
καθομαι και ξεκουραζομαι, κοβω λιγο ξυλο και κανω καραβακι
οπως μικρη και δοκιμαζω το ρετσινι που ψιλοτρεχει.

6η Κατασταση
γελαω και προσπαθω να παιξω μαζι του με το καραβακι που εκανα.

7η Κατασταση
δυο κουπες, μαρσεγιεζικες, πορσελανη ζωγραφισμενη στο χερι με λουλουδια απο χρωματα αλλα οχι πολυ φανταχτερα και χρυσα φινιρισματα στο στομιο.

8η Κατασταση
το νερο βγαινει απο βρυση τοσο χειροτεχνημενη σαν κεντημα.
με μπρουτζο και χαλκο, σχεδια περιτεχνα και το νερο δροσερο
και διαφανο βγαινει με θρασσος, μπολικο και οχι λιγο λιγο.

9η Κατασταση
σκυβω το κεφαλι και παω γυρω γυρω μη με δουν
και τους προσπερναω δι ατης πλαγιας οδου.

10η Κατασταση
το χωριο ειναι απο αρχοντισπιτα,
με ξυλο και μαρμαρο φτιαγμενα, μεγαλες κερκοπορτες και καμιναδες,
αυλες στο καθε σπιτι, μοναστηριακα τραπεζια εξω,
πρασσινους κηπους, και πορταλ στα σαλονια.

11η Κατασταση
συναντω κανα δυο, ειναι πολυ πρωι και οι υπολοιποι κοιμουνται,
δεν λεμε πολλα, αλλωστε ειμουν και χθες εκει,
τα βασικα.

12η Κατασταση
λοιπον,
εχει λουλουδια μικρα σε παρτερι, αλλα το βασικο ειναι τα πολλα δεντρα, οι μανωλιες, οι λεμονιες και γενικως οπωροφορα, οι ελιες εχουν ασβεστωθει και ενας μικρος μπαχτσες για τη μαναβικη πισω κρυμμενος.
νερο υπαρχει αφθονο απο βρυσες που τρεχουν, δεν υπαρχει συντριβανι ή κατι τετοιο, δεν μου αρεσει.

13η Κατασταση
το δικο μου ειναι στον πανω οροφο, με βεστιαριο, χωρις κομοδινα, τραπεζι και δυο καρεκλες μπροστα στο μεγαλο παραθυρο, ενα διπλο κρεβατι, κουνουπιερα, ταπετσαριες και δυο πινακες με ρομαντικες απεικονησεις εποχης rococo, ααα τα επιπλα ειναι ντε-καπε.
το αλλο ειναι ενα γραφειο με βενετσιανικα επιπλα, βελουδο ραφ, αντικες πανω στο γραφειο και το αλλο ο ξενωνας.
η κουζινα κλειστη, με τηλεοραση μεσα (το μονο δωματιο που εχει τηλεοραση), μαρμαρο βεροιας για παγκο, ντεκαπε ντουλαπια γι ατην αντιθεση και πατινα βαφη σε γηινους τονους, παραθυρο μπροστα στο νεροχυτη, καθαρη κουζινα και πινω τον καφε μου.
το σαλονι μου ειναι αρχοντικο και δεν πολυπαταω εκει μεσα, επιπλα απο μπαλι, ινδονησια, ισπανικη καρυδια, μασιφ κομο, ταπετσαριες, ροζετες και ζωγραφισμενες ακρες, ολα στο ρομαντισμο του rococo.
δυο μπανια, ενα πανω , ενα κατω, το πανω αγγλικο στυλ , τζακιουζια και τετοια δεν μου αρεσουν, το κατω απλο μπανιο.

14η Κατασταση
το κιουπι ειναι μεγαλο, βρισκεται πανω σε στρογγυλο τραπεζι και μεσα εχει λευκα μεγαλα λουλουδια παντα.

Athinoula

14444444444444444444444444
 :lol:

ειναι ενα μεγαλο κιουπη, μεγάλο πήλινο στο χρώμα το bronzo-κίτρινο στολισμένο με πανέμορφα λουλούδια μέσα και χώμα πολύ χώμα, τα λουλούδια είναι σε φούξια απόχρωση με πράσινα φιλαράκια

είναι κάτι που ήδη έχω σε όλο το κήπο μου και στολίζει και το εσωτερικό, την είσοδο δίνει μια άλλη αίσθηση δροσιάς, ζεστασιάς και χρώματος!

είναι πανέμορφο!

Athinoula

1444444444444444444

διευκρινίσει είναι τεράστιο και στέκεται μονο του στην είσοδο με ύψος περίπου στο 1,20μετρα με χρυσές κλωστές τριγύρω του...

DIGI

Θέλω και γώ να περιγράψω το δάσος.
Πυκνά δέντρα ίσως κυπαρήσια ,σκοτεινό δάσος ίσως χειμώνας αλλά το έδαφος είναι στεγνό.
Τα δέντρα τόσο ψηλά που δεν φαίνεται ο ουρανός

DIGI

Παράθεση από: "KostasD33" ]2η Κατάσταση[/u]

Είσαι στις παρυφές του δάσους που περιέγραψες. Στην αρχή του κατά κάποιο τρόπο.
Θέλω να περιγράψεις τι διαδρομή ή τι πέρασμα ή τι δυνατότητα βλέπεις από εκεί για να μπεις μέσα στο δάσος σου και να αρχίσεις να το περπατάς.

Οι κορμοί είναι λεπτοί και ψηλοί περπατώ άνετα αναμεσά τους .
Δεν υπάρχουν μονοπάτια ευκρινή .
Αλλά είναι σαν να μην υπάρχει αρχή και τέλος








Όσοι δεν έχουν περιγράψει την κατάσταση 1 και θέλουν να παίξουν ας περιγράψουν και την 1 και την 2 στη σειρά και γίνεται να μπουν στο παιχνίδι.

DIGI

[]Περιέγραψε τα ρούχα που έχεις διαλέξει να φοράς για να ξεκινήσεις να μπεις στην διαδρομή που περιέγραψες ώστε να αρχίσεις να μπεις και να περπατήσεις το δάσος σου[/b]


Ε τα γνωστά ρούχα περιπάτου.
Μαλακά παπούτσια ,μαλακό παντελόνι,ζιβάγκο και μπουφάν ,χωρίς άλλη εξάρτηση






[/b]

DIGI

[Όπως προχωρείς στην διαδρομή που περιέγραψες βλέπεις μια Αρκούδα.
Περιέγραψε τι κάνεις μόλις δεις την Αρκούδα


[size=18][/size]
Ε τότε τρέμω ,βάζω τα κλάματα,προσπαθώ να υποχωρήσω αν δεν πάθω καρδιακή προσβολή στο μεταξύ

DIGI

Αφού απομακρύνθηκες πια από την αρκούδα και συνεχίζεις να προχωρείς στο δάσος στη διαδρομή σου , βλέπεις όπως πας έναν μεγάλο κορμό δένδρου να είναι στην διαδρομή σου.
Τι κάνεις


ΑΥΤΟΣ Ο ΚΟΡΜΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΟΥΦΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΝΙΑΖΩ

DIGI

Παράθεση από: "KostasD33"Μια αναγκαία διευκρίνηση δική μου για την 4η κατάσταση.
Ο κορμός δεν είναι όρθιος αλλά ας πούμε ξαπλωτός και λειτουργεί ως εμπόδιο στην διαδρομή σας. Οπότε όσοι είχατε απαντήσει για όρθιος κ.λπ. ας συμπληρώσετε.

Κατάσταση 6η
Αφού πέρασες τον κορμό του δέντρου όπως συνεχίζεις να προχωρείς στην διαδρομή σο βλέπεις ένα μικρό αρκουδάκι. Το συγκεκριμένο αρκουδάκι δεν έχει καμία σχέση με την αρκούδα που είχατε συναντήσει στην αρχή της διαδρομής σας.
Περιγράψτε τι κάνετε με το μικρό αρκουδάκι[/b]

Το χαζεύω ,αλλά δεν ασχολούμαι πολύ μαζί του φοβούμενη την μαμά αρκούδα, μην με πάρει μυρωδιά

toulouz

Παράθεση από: "KostasD33" ]13η Κατάσταση[/u]

Περιέγραψε τα δωμάτια του σπιτιού σου, πως τα φαντάζεσαι και θέλεις να είναι

 :arrow: ....το σπίτι μου έχει 2 υπνοδωμάτια, καθιστικό, κουζίνα, μπάνιο και WC.Το μεγάλο υπνοδωμάτιο είναι το δικό μου, είναι στον πάνω όροφο και έχει μια μεγάλη τζαμαρία στο μπροστινό μέρος που έχει θέα το δάσος και το βουνό!Έχει ένα μεγάλο κρεβάτι και μία πολυθρόνα, επίσης υπάρχει κ μία βιβλιοθήκη.Μέσα στο δωμάτιο μου υπάρχει μία στρογγυλή μπανιέρα η οποία διαχωρίζεται απο το δωμάτιο με υαλότουβλο. Είναι όλο ξύλινο με χοντρές κουρτίνες σε απαλά χρώματα.
Το άλλο υπνοδωμάτιο είναι ο ξενώνας, έχει δύο μονά κρεβάτια και βρίσκεται στο κάτω μέρος του σπιτιού.¨Εχει παράθυρα και μία μεγάλη ντουλάπα!Το καθιστικό έιναι ευρύχωρο αλλά όχι τεράστιο. Υπάρχει τζάκι και δύο μεγάλοι καναπέδες σε κοκκινο χρώμα με πολλά μαξιλάρια! Ολα τα δωμάτια έχουν μοκέτες χοντρές που πατάς και βουλιάζεις! Η κουζίνα έιναι σε χρώμα βεραμάν κ στην μέση είναι ο πάγκος εργασίας μαζί με τις εστίες.

toulouz

Παράθεση από: "KostasD33"14  Κατάσταση

Το σπίτι σου έχει ως είσοδο του ένα χωλ. Αρκετά ευρύχωρο χωλ μπορούμε να πούμε.
Εκεί στο χωλ λοιπόν υπάρχει ένα κιούπι ή πιθάρι, που λειτουργεί ως διακόσμηση στην στο χωλ ως το πρώτο πράγμα που βλέπεις μπαίνοντας στο σπίτι σου.
Περιέγραψε πως φαντάζεσαι ή πως θέλεις να είναι αυτό το κιούπι ή πιθάρι στην είσοδο του σπιτιού σου

 :arrow: ...αυτό το κιούπι έναι αρκετά μεγάλο και χρησιμεύει σαν γλάστρα!
Στην μέση του πιθαριού και μόνο στην μπροστινή μεριά υπάρχει μια τρύπα η οποία φτάνει σχεδόν μέχρι το χείλος του. Μέσα το πιθάρι έχει χώμα και απο πάνω χαλίκια και είναι φυτεμένες πρασινάδες οι οποίες φτάνουν ως το πάτωμα.

DIGI

Παράθεση από: "KostasD33":arrow: 7η κατάσταση

Συνεχίζεις στην διαδρομή σου και όπως προχωρείς βρίσκεσαι σε ένα ξέφωτο στην μέση του δάσους.
Στο ξέφωτο λοιπόν βλέπεις μερικές κούπες στο έδαφος.
α. Περιέγραψε πόσες κούπες περίπου βλέπεις  (π.χ. κάνα δυο, πέντε, περίπου δέκα, ή πολλές κ.λ.π.)
β. Περιέγραψε από τι υλικό (έστω στο περίπου) είναι οι κούπες που βλέπεις
γ. Περίγραψε τι χρώμα έχουν και αν μερικές από αυτές (πόσες) ή μια - δυό ξεχωρίζουν

[size=18]Bλέπω επιχρυσωμένες κούπες πύλινες,περίπου δέκα.
Ολες είναι ίδιες.
Πολύ γυαλιστερές.[/size]

DIGI

[Αφού έφυγες από το ξέφωτο και όπως περπατάς στην διαδρομή σου στο δασός συναντάς νερό
Θέλω να μου περιγράψεις σε τι μορφή και πως είναι το νερό που συναντάς[/color][/b][/quote]


[size=18]Νεράκι σε μια μικρή λίμνη. Πολύ παγωμένο πολύ καθαρό αλλά υγρό όχι στερεό.
Μέσα του υπάρχει ζωή. Ψαράκια φυτά[/size]

_MAIRA_

Παράθεση από: "KostasD33"14  Κατάσταση

Το σπίτι σου έχει ως είσοδο του ένα χωλ. Αρκετά ευρύχωρο χωλ μπορούμε να πούμε.
Εκεί στο χωλ λοιπόν υπάρχει ένα κιούπι ή πιθάρι, που λειτουργεί ως διακόσμηση στην στο χωλ ως το πρώτο πράγμα που βλέπεις μπαίνοντας στο σπίτι σου.
Περιέγραψε πως φαντάζεσαι ή πως θέλεις να είναι αυτό το κιούπι ή πιθάρι στην είσοδο του σπιτιού σου




(αυτή είναι η προτελευταία κατάσταση)
[/quote

το χολ ειναι πραγματικα ευρυχωρο και ψιλοταβανο οπως το σπιτι που περιεγραψα πιο πανω.εχει σκουρο ξυλινο πατωμα και γυρω γυρω στους τοιχους διασημα εργα απο την ζωγραφικη πορνογραφια.Το μόνο αντικειμενο που υπαρχει ειναι το τεραστιο κιουπι στην μεση του χωλ.Μοιαζει παλιο και σε μερικα σημεια ειναι ξεθωριασμενο.Επισης τα φυλλα χρυσου που εχει στα χερουλια στις εσωχες γυρω γυρω και σε καποια σημεια της παραστασης εχουν φυγει σε αρκετα σημεια.Η παρασταση που ειναι ζωγραφισμενη επανω δεν φαινεται καλα ,διακρινεις μονο καποα λουλουδια αντρες και γυναικες. Μοιαζει παντως σαν το κιουπι να κρυβει κατι.

746 Επισκέπτες, 0 Χρήστες